Järgmine pakkumine algab peagi.
Võlakirjade pakkumises saavad osaleda vaid Tartu Hoiu-laenuühistu liikmed.
võlakirjade plussid
Kindel tuluvoog madalate riskidega
Tagatud võlakirjad
Võlakirjad on kindlalt tagatud ettevõtte varadega.
Investeerimine alates 100. eurost
Alusta raha kasvatamisega endale või lapsele.
Eestimaised projektid
Toetame otseselt Eestimaiseid projekte ja edendame koostegemist.
KKK
Korduma kippuvad küsimused
Mis on võlakiri?
Võlakiri on olemuselt sarnane pangalaenule, kuid panga asemel annavad ettevõttele laenu investorid. Investorid saavad kindlaks määratud tootlust (kupongimäär) ostes ettevõtte võlakirju välja laenatud summa eest (nimiväärtus), millel eksisteerib kindel tähtaeg (lunastustähtaeg ehk see on kuupäev, millal tagastatakse investorile võlakirja põhisumma). Tegemist on ühega vanimatest investeerimisvõimalustest.
Miks ettevõtte ei võta pangast laenu, vaid väljastab võlakirju?
Ettevõtted või ka riik ja omavalitsused soovivad läbi võlakirjaemissiooni kaasata pangalaenule alternatiivset kapitali. Võrreldes pangalaenuga on võlakirjapakkumise tingimused suurema paindlikuse ja otsustusvabadusega ning sobivad paremini kapitalimahukamate projektide rahastamiseks.
Miks investeerida võlakirjadesse?
Investeerimine võlakirjadesse sobib investorile, kes soovib madaldada riske ja omada kindlust laekuvate tulude (intressid) osas. Võrreldes võlakirju kinnisvara ja aktsiatega, siis on võlakirjad tänasel, majanduslikult ebastabiilsel ajal selgelt eelistatud kuna pakuvad kõrgemat tootlust.
Mis on tagatud võlakiri?
Tagatud võlakiri tähendab, et väljastatud võlakirjad on tagatud määratud ettevõtte varadega. Kui võlakiri ei ole tagatud, siis see võib tähendada raha kaotamist, kui ettevõttel tekivad makseraskused ja ettevõte ei suuda maksta intressi ega tagastada võlakirja summat.
Kas saan osta võlakirju, kui ma ei ole Tartu HLÜ liige?
Võlakirju saavad osta vaid isikud, kes on Tartu HLÜ liikmed. Liikmeks on oodatud ka nooremad kui 18-aastased investorid. Tule liikmeks.
Miks peaks toetama Tartu HLÜ tegevust ja soetama võlakirju?
Tartu HLÜ toetab otseselt Eestimaa majandust ja edendab ühistegemist. Leiame, et Eesti riik on tugev, kui meie inimesed hoiavad ühte ja tegutsevad ühise eesmärgi nimel. Tartu HLÜ liikmed on Ühistu omanikud ja otsesed kasusaajad, seega tulu jääb meile, eestimaalastele. Oleme suurim ja vanim ühistuline finantsasutus Eestis, meie projektidesse panustab juba üle 5000 liikme ja see arv on vaid kasvutrendis. Tartu HLÜ varasemad projektid: neli tuulikut ja energiatootmine, maa-ja metsatööstus, kinnisvaraarendused ehk kodud eestimaalastele, siseturism, transport ja laondus jne.
Kas võlakirja intressimäär on kuvatud brutos või netos?
Kõik intressimäärad on brutosummad. See tähendab, et intressimääradelt ei ole makse maha arvestatud. Osa Tartu HLÜ liikmeid (näiteks ettevõtted, mitteresidendid) ei pea intressilt tulumaksu tasuma. Seepärast ei ole keerukat maksusüsteemi silmas pidades mõistlik kuvada intressimäärasid koos maksudega ja ilma nendeta.
Keda võlakirjaintressi tulumaksustamine puudutab?
Intressi pealt peavad tulumaksu maksma eraisikud. Eesti maksuresident on isik, kelle alaline elukoht on Eestis või kes on viibinud Eestis vähemalt 183 päeva aastas. Tulumaksuga on maksustatavad kõikide võlakirjade intressid.
Millised riskid kaasnevad võlakirjainvesteeringutega?
Võlakirjainvesteeringutega kaasnevad teatud riskid, milleks võivad olla näiteks likviidsusrisk, maksevõime risk ja majanduspoliitika risk. Erinevate riskide avaldumine võib mõjutada emitendi äritegevust ning emitendi võimet võetud kohustusi korrektselt täita.
Millised on investorite õigused hüvitise saamisele?
Investoril on õigus hüvitise saamisele, kui selgub, et prospekt sisaldab võlakirjade väärtuse hindamise seisukohalt olulist teavet, mis osutub tegelikkusest erinevaks. Hüvitise õigus on investoril juhul, kui väärtuse hindamisest on põhjustatud investorile kahju ning emitent oli või oleks pidanud olema teadlik kahju tekkimise aluseks oleva teabe ebatäpsusest. Hüvitise saamise korral omandab emitent pakutud võlakirja kannatanult võlakirja nominaalväärtuse eest. Investoril ei ole õigust hüvitist küsida, kui investor oli pakutud võlakirja omandamise hetkel teadlik pakkumise tegemise aluseks olnud prospekti mittetäielikkusest või selles sisalduvast valeteabest. Hüvitise saamiseks esitab investor emitendile taotluse, millel peab olema ära näidatud hüvitise saamise alus. Põhjendatud nõude korral on emitendil kohustus nõuet täita käesolevas punktis toodud määral. Kahju hüvitamise nõude aegumistähtaeg on viis aastat, arvates võlakirjade pakkumise algusest valeteavet sisaldava või mittetäieliku prospekti alusel. Hüvitise saamiseks esitab investor emitendi juhatusele taotluse, millel peab olema ära näidatud hüvitise saamise alus. Hüvitise taotluse vaatab emitendi juhatus läbi 3 tööpäeva jooksul. Põhjendatud nõude korral on emitendil kohustus nõuet täita 14 (neljateistkümne) tööpäeva jooksul.
Enne võlakirjade pakkumises osalemist soovitame investoritel põhjalikult tutvuda pakkumise läbiviimiseks koostatud prospektiga, kus on välja toodud täpsemad pakkumise tingimused.